katalogové číslo: | BTJUMPPLUSXXS |
cena bez DPH: | 5 300,00 Kč |
Dvojitá kolenní ortéza
Určeno v případě křížového vazu, dislokace (laterální patella), spojení kolenního kloubu, jako je artritida a artróza. Vhodné použití před i po operaci.
Ortéza na kolena BALTO je vhodná při pohybových potížích kolenních kloubů či problémům s vazy.
Ortéza má dvě kapsy obsahující dvě úhlové dlahy, které v případě potřeby omezují pohyb kolena. Ortéza může být také použita bez dlah při potížích jako je artritida a artróza. Je to proto, že komprese, kterou poskytuje, zvyšuje krevní tlak v oblasti a tím zvyšuje teplotu a snižuje bolest způsobenou potížemi.
VÝHODY
Zajištění stability postižené části často znamená pomoc při zotavení. Dvě šikmé boční dlahy z hliníku vložené do speciálních kapes omezují pohyb, podle potřeby, ovládají oblast, kterou je třeba držet stále v klidu, zatímco břišní pás udržuje podpěru na místě a ujistěte se, aby nedošlo ke sklouznutí nebo otáčení.
FUNKCE
Ortéza může být použita před a po operaci.
Prodyšná látka.
Vynikající nositelnost.
Ruční praní.
Zkrácené obvazů.
Doporučení k použití
Během období omezení není vhodné nechávat psa samotného příliš dlouho, protože by se mohl pokusit o odstranění ortézy kousnutím nebo poškrábáním.
Velikosti:
Velikosti | Circ. A | Circ. B | h AB | Plemeno a váha* |
XXS* | 8-13 cm | 3-5 cm | 8 cm | Čivava (2-5 kg) |
XS | 16-18 cm | 5-7 cm | 10 cm | Jack Russel, Shih Tzu (5-10 kg) |
S | 21-25 cm | 8-15 cm | 15 cm | kokršpaněl (10-15kg) |
M | 26-31 cm | 10-16 cm | 18 cm | Border kolie, setr (15-30 kg) |
L | 29-34 cm | 12-18 cm | 22 cm | Zlatý retrívr, rotvajler (28–50 kg) |
XL | nad 36 cm | - | 25 cm | Saint Bernard, německá doga, Newfoundland (nad 50 kg) |
Míra A : Změřte obvod stehna v polovině vzdálenosti mezi třísly a kolenem psa .
Míra B : Změřte obvod tlapky psa v polovině vzdálenosti mezi kolenem a hleznem .
Měření H : Změřte vzdálenost mezi mírou A a mírou B.